Як привчити цуценя до пелюшки

Дорослі собаки ходять в туалет на вулиці під час прогулянки, але маленьких цуценят до завершення вакцинації та формування імунітету не вигулюють. На момент початку прогулянок малюк ще не може терпіти весь день, а більшості господарів складно вигулювати вихованця досить часто. Щоб не довелося підтирати калюжі та прибирати купки по всій квартирі, цуценя потрібно привчити справляти нужду на спеціальну пелюшку, що вбирає рідину, неприємні запахи.

Що потрібно для привчання цуценяти до пелюшки

Для привчання цуценяти до пелюшки знадобляться:

 • терпіння;
 • великий запас пелюшок;
 • лоток (не обов’язково);
 • засоби для залучення до туалету або відлякування від не призначених для цього місць;
 • засоби для прибирання без аміаку, гіпоалергенний засіб для прання багаторазових пелюшок;
 • ласощі для заохочення, що відповідають віку вихованця.

щенок в туалетной бумаге

Пелюшки для собачого туалету розрізняються розмірами (потрібно вибирати під комплекцію вихованця), бувають одноразовими та багаторазовими. Перші викидають одразу після використання за призначенням, другі можна прати, це дозволяє скоротити витрати, хоча клопоту додасться. Пелюшки потрібно купувати з запасом, багаторазових знадобиться не менше 4, щоб використані встигали висохнути після прання.

Для дорослих собак мініатюрних, декоративних порід гігієнічний вигул часто замінюють походом на лоток удома, особливо в мороз, дощ. Їх має сенс з раннього віку привчати до лотка. Існують лотки зі стовпчиком або стінкою, призначені для собак-хлопчиків, з імітацією газону. Але поки щеня не звикне ходити в туалет строго у відведеному місці, зручніше користуватися пелюшкою.

Коли цуценя вже може самостійно пересуватися по квартирі, але не контролює процеси сечовипускання та дефекації, килими, декоративні килимки, м’які покриття для підлоги, взуття варто прибрати подалі. У кімнату, де лежить ковролін або великий килим, прибрати який не дозволяють меблі, цуценя просто тимчасово не слід пускати. Забезпечити 100% захист поверхні підлоги 24 години на добу проблематично, калюжки та купки на підлозі все одно будуть з’являтися, їх доведеться прибирати. Тут знадобляться рукавички, віскозні серветки, ганчір’я, засоби для нейтралізації запаху. Можна використовувати оцет, сіль, соду або спеціалізовані засоби з зоомагазину. Головне, щоб чистячі засоби не містили аміак, інакше після їх застосування з’явиться запах, схожий на запах сечі, у цуценяти це місце буде асоціюватися з туалетом. Існують також спеціальні засоби для корекції поведінки.

Спеціальні засоби

Засоби для привчання цуценяти до туалету випускаються у формі спрею та діляться на 3 групи:

 • спреї з запахом, який викликає у собаки рефлекторне бажання справити нужду «Моє місце? Так!» (БиоВакс), Puppy Trainer (Beaphar);
 • відлякуючі спреї з неприємним для собаки запахом (Антипіс, Антігадін);
 • засоби для прибирання, ліквідатори запаху та забруднень.

Засобами першої групи обробляють пелюшку, листок паперу, який вкладають в лоток. Правда, найчастіше самі спреї мають неприємний для людини запах, іноді стимулюють цуценя гризти пелюшку. Спреї другої групи призначені для обробки всіх місць, де щеня не повинне справляти нужду. Зазвичай їх використовують, якщо вихованець облюбував в якості туалету певний куточок, а господар з його вибором категорично не згоден. Оскільки запах вивітрюється, спрей потрібно періодично розпорошувати повторно. Засоби третьої групи рекомендується використовувати щоразу, як цуценя зробило промашку, протирати поверхню, куди потрапили сеча, кал. Після обробки знижується ймовірність, що щеня повторно сходить туди саме, приваблене специфічним запахом власних виділень. Перед покупкою будь-яких спеціальних засобів варто вивчити відгуки, оскільки обіцяний ефект досягається не завжди.

Особливості привчання місячного цуценяти до пелюшки

Про привчання до туалету в повному сенсі слова поки не йдеться, просто відбувається знайомство з пелюшкою, починається формування потрібного рефлексу. Вся поверхня, по якій пересувається щеня, застеляється пелюшками. На м’яку пелюшку нужду справляти приємно, все повинно йти за планом, потрібно тільки вчасно міняти забруднені пелюшки.

Як привчити двомісячне цуценя до пелюшки

У 2 місяці інтервал між походами в туалет збільшується, частину пелюшок прибирають. Можна залишити їх там, де щеня найчастіше справляє нужду (якщо спостерігається така закономірність), або де це зручно господареві, використовувати спрей для залучення або просто покласти поруч використану пелюшку.

Цуценя ще не контролює процес, цей обов’язок покладається на господаря. Як правило, цуценята справляють нужду незабаром після сну, їжі, пиття, активних ігор. У ці моменти потрібно переносити вихованця на пелюшку, поки він не встиг пописати або накакати на підлогу. У міру дорослішання малюка рекомендується не садити його прямо на пелюшку, а підносити до неї ближче. Ходити в туалет на м’яку підстилку приємніше, ніж на холодну підлогу, тому щеня може в потрібний момент перебратися на пелюшку з власної ініціативи. Якщо воно не встигло, промахнулося, лаяти не потрібно, а заохочення за вдалу спробу обов’язкове.

Привчання тримісячного цуценяти до пелюшки

У 3 місяці цуценят зазвичай забирають у заводчика. Щоб полегшити процес адаптації, рекомендується прихопити «посаг» – підстилку, улюблену іграшку, використану пелюшку. Її запах допоможе звикнути до туалету на новому місці. З тримісячним цуценям вже можна гуляти, але в основному його виносять на руках подихати повітрям, освоїтися. В туалет воно продовжує ходити вдома.

Незалежно від того, чи познайомив колишній власник (заводчик) цуценя з пелюшкою, новому господареві доведеться спочатку його контролювати, допомагати. Після сну та годування вихованця краще віднести на пелюшку, сам він може не встигнути. Щеня цього віку вже більш усвідомлено ставиться до задоволення своїх потреб, але контролює їх ще недостатньо добре, тому лаяти його за калюжі, купки в недозволеному місці не варто. Тим більше неприпустимо тикати в калюжу носом, шльопати. Калюжу потрібно промокнути пелюшкою та посадити цуценя на неї, а місце «гріху» обробити нейтралізатором запаху (спреєм, що відлякує).

Привчання цуценяти до пелюшки в 4 місяці

В 4 місяці цуценя вже здатне самостійно ходити на пелюшку в потрібний момент, пелюшки залишають в 1-2 місцях. При виборі місць краще враховувати уподобання цуценяти, особливо якщо не планується привчання до лотка. Адже через кілька місяців собака буде справляти нужду на вулиці, а з тимчасовими незручностями можна змиритися. Якщо передбачається, що вихованець переважно буде користуватися лотком, при виборі місця домашнього туалету потрібно враховувати інтереси господарів. Відвадити від неправильного місця та привчити до правильного допоможуть спреї.

Промашки в цьому віці ще трапляються, лаяти та карати за них не потрібно. Якщо щеня ігнорує пелюшку, сідає поруч, зробити зауваження, продемонструвати невдоволення, але не гнів. Доречно заохочення за правильну поведінку, причому від заохочення ласощами потрібно потроху переходити до ласки, похвали.

Починається привчання до туалету на вулиці, для декоративних вихованців-домосідів пелюшку можна замінити лотком. Щоб цуценя зрозуміло призначення цього пристосування, лоток застеляють пелюшкою або вкладають туди шматок серветки, паперу, змочений сечею.

Гігієна та зміна пелюшки

Одноразової пелюшки може вистачити на кілька використань, поки поверхня залишається сухою. Існують «розумні» пелюшки з індикатором, який підкаже, що їх пора міняти. У період привчання рекомендується поруч зі свіжою, чистою пелюшкою залишати брудну, запах сечі стимулює повторні сечовипускання. А кал потрібно відразу прибирати, адже собаки часто поїдають власні випорожнення.

Багаторазові пелюшки рекомендується прати перед першим використанням, щоб краще вбирали. Потім прати, як тільки намокне, забрудниться, при виборі режиму прання дотримуватися рекомендацій виробника. Такі пелюшки витримують 200-250 прань.

Проблеми при привчанні цуценяти до пелюшки та що робити

При виникненні проблем потрібно перш за все переконатися, що вони не викликані захворюванням сечового міхура, сечовивідних шляхів, розладом травлення. Найчастіше проблеми пов’язані з помилками, яких припускається господар:

 • пелюшок мало, а кімната велика, цуценя просто не встигає дістатися до туалету;
 • пелюшка постелена поверх килима або впритул до м’якої лежанки. Щеня не розуміє різниці між двома м’якими поверхнями. Важливо! Пелюшка повинна розташовуватися подалі від лежанки, собаки не справляють нужду в місці сну;
 • місце туалету вибрано невдало – занадто гучне, багатолюдне, поруч багато цікавих іграшок. Щеня не може зосередитися на інтимному процесі.

Якщо цуценя до 4 місяців періодично промахується, ходить на пелюшку через раз, це нормально. Якщо постійно ігнорує пелюшку, ймовірно, вона незручно розташована, варто поекспериментувати з вибором місця, зі спреями. Якщо щеня сідає на підлогу прямо поруч з пелюшкою, варто переконатися, що вона не брудна, не мокра. Іноді пелюшка просочується запахом, неприємним для цуценяти, а людина може його не відчувати. Найсерйозніша проблема: цуценя почало забиватися в затишний куточок, ховатися, щоб сходити в туалет. Швидше за все, це пов’язано з покараннями за калюжі та купки посеред квартири. Цуценя не розуміє, за що його лають, карають. Воно може дійти висновку, що господареві не подобається зовнішній вигляд продуктів його життєдіяльності, значить, потрібно зробити так, щоб господар їх більше не бачив. Цю проблему простіше попередити, ніж виправити, тому в процесі привчання до туалету рекомендується використовувати тільки позитивні підкріплення за правильні дії, уникати покарань за помилки, промашки. Якщо щеня залякане, збите з пантелику, доведеться починати привчання з нуля, стежити за ним, відносити на пелюшку, хвалити, якщо сходив на неї.

Зустрічається ще одна проблема – цуценя гризе пелюшку. Одноразову пелюшку воно може розірвати на шматки, частково з’їсти. Зазвичай рішенням стає перехід на багаторазову пелюшку, яка значно міцніше. Додатково рекомендується її обробити спреєм від погризів. Іноді досить забезпечити цуценя іграшками для прорізування зубів, щоб переключити увагу з пелюшки на більш відповідний об’єкт. Якщо нічого не допомагає, варто задуматися про раннє привчання до лотка з решіткою.

Привчання собаки до туалету на вулиці

щенок справляет нужду на улице

З початком повноцінних прогулянок цуценя поступово відучують від пелюшки та привчають ходити в туалет на вулиці. В ідеалі потрібно гуляти з цуценям стільки разів, скільки потрібно для задоволення фізіологічних потреб, щоб він ходив в туалет виключно на вулиці. Але це не завжди можливо, тому спочатку вдома повинна залишатися пелюшка. Повністю відмовитися від пелюшкового туалету можна, коли вихованець навчиться терпіти досить довго, а представників мініатюрних порід взагалі зазвичай не переводять повністю на вуличний туалет.

Іноді цуценя самостійно справляє нужду на вулиці без всяких підказок з боку господаря, іноді йому потрібна допомога. Основні правила:

 • виводити цуценя гуляти після сну, годування, коли воно повинне хотіти в туалет;
 • спускати на землю на досить довгому повідцю (не менше 2 м), вибрати для санітарної прогулянки тихе місце, хоча б 10 хвилин не відволікати вихованця грою, розмовами, не тягнути за собою;
 • якщо щеня не робить спроб справити нужду на вулиці, захопити з собою пелюшку, постелити на траву, землю у відповідному місці. Також можна обприскати дерево, кущ спреєм для залучення до туалету. Поступово цілу пелюшку замінюють невеликими шматочками, потім зовсім прибирають.

Зазвичай процес переходу від використання пелюшки до санітарних прогулянок займає від 1 до 4 тижнів. Якщо щеня 7-8 місяців наполегливо відмовляється ходити в туалет на вулиці, або не припиняє робити це вдома, варто проконсультуватися у ветеринарного фахівця. Це може бути пов’язане із захворюванням видільної системи або з психологічними проблемами.

Привчання цуценяти до пелюшки в якості туалету – проміжний етап, який триває всього кілька місяців, але від цього не стає менш важливим. Необхідно пам’ятати, що цуценя – це дитина, привчання людської дитини до горщика займає чимало часу, та спочатку не малюк звикає ходити на горщик, а батьки – вчасно висаджувати його туди. З цуценям все йде точно так само, так що доведеться запастися терпінням.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...

Залишити коментар